Kuchnia włoska

Kuchnia włoska została rozwinięta przez wieki przemian społecznych i politycznych, z korzeniami sięga IV w.p.n.e. Ta sama kuchnia włoska została pod wpływem kuchni starożytnej Grecji, starożytnego Rzymu, bizantyjskiej, arabskiej i żydowskiej i Norman. Istotne zmiany nastąpiły wraz z odkryciem Nowego Świata i wprowadzania nowych składników, takich jak ziemniaki, pomidory, papryka, kukurydza, teraz podstawowych w kuchni, ale wprowadzonych w ilości aż do XVIII wieku. Kuchnia włoska znana jest ze swojej różnorodności regionalnej, obfitości w smaku i przypraw, i jest uważana za najbardziej znany na świecie, z międzynarodowymi akcentami. Amerykański nadawca CNN pierwsze miejsce wśród najbardziej popularnych kuchni na całym świecie.

Główną cechą kuchni włoskiej jest jej prostota, a wiele potraw związków od 4 do 8 składników. Włoskich kucharzy polegać na jakości składników, a nie od złożoności przygotowania. Naczynia i recepty są często tworzone z więcej niż przez babcie kucharz, i dlatego wiele receptury nadają się do gotowania w domu. Wiele potraw, które były znane tylko w regionach pochodzenia, rozprzestrzeniły się w całym kraju. Ser i wino są ważnym elementem kuchni z wielu odmian i szczególnej ochrony prawnej, nazw pochodzenia (DOC). Nawet kawa, zwłaszcza espresso, stała się ważna w kuchni włoskiej.

Jest to jedna z kuchni oferowana bardziej przez restauracje świata, nawet jeśli często Włosi nie są zadowoleni z tego, jak restauracje przygotowują włoskie potrawy za granicą. Jeśli jedną z przyczyn jest trudność znalezienia typowych produktów Morza Śródziemnego (lub ich wysoki koszt w krajach, w których takie produkty muszą być importowane), innym powodem jest paradoksalnie tylko prostota.

Często za granicą (zwłaszcza w krajach anglosaskich) uważa się, że dobre danie powinno być bogate w składniki i nie można oprzeć się pokusie dodawania, aby dania były bardziej złożone, lub nie sprawiać wrażenia dania przygotowanego z lekceważeniem. w oczach klientów (w przypadku restauracji). Nawet rozróżnienie pomiędzy włoskim „pierwszym” a „drugim” daniem nie pomaga w tym celu, szczególnie w tych krajach, w których nawyk pojedynczego dania jest dobrze zakorzeniony.

W ten sposób bardzo proste potrawy z makaronu są unikane lub prezentowane w „bogatszy” sposób, dodając składniki. Na przykład pizza Margherita jest rzadko kupowana w porównaniu do innych, bardziej zachęcających pizzy w menu, a niektóre składniki są dodawane, nawet jeśli są lekkie; bez uwzględniania sosów (na przykład sosu czosnkowego) podawanych wraz z pizzą (ta praktyka jest całkowicie nieobecna w kuchni włoskiej). Tylko czosnek jest często podawany jako typowy składnik włoskiej kuchni (śmietany czosnku, chleb czosnkowy itp.), Gdzie kuchnia z żadnego włoskiego regionu nie jest tak intensywnie wykorzystywana, jak to wynika z restauracji za granicą.

Inną cechą włoskiej kultury i kuchni jest to, że nie traktuje się mięsa i warzyw na dwóch różnych poziomach, ale wszystkie są tak samo ważnymi składnikami, które łączą się ze spokojem. W wielu krajach mięso jest ważniejsze i dlatego posiłek bez mięsa jest uważany za ubogi, więc trudniej jest znaleźć makaron bez mięsa, nawet za cenę dodania mięsa z kurczaka, prawie nigdy nie używanego na początku we Włoszech.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Kuchnia włoska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s